Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 30 stycznia 2023

Scroll to top

Top

Kurs carvingu – kurs rzeźbienia w owocach i warzywach

Asiek
  • On 24 grudnia 2015

Może warto na początku odpowiedzieć sobie na pytanie czym w ogóle jest carving? Otóż stanowi on sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach. Swoimi korzeniami sięga Dalekiego Wschodu. Jeśli pragniesz posiąść taką umiejętność, to możesz zapisać się na kurs carvingu. Zacząć należy od poziomu podstawowego. Stanowi on początek drogi na szlaku rzeźbienia w owocach i warzywach, kursanci przygotują się w taki sposób do tworzenia dekoracji, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym. Rozpoczną oni od rzeźbienia w rzodkiewkach, cytrusach, ale nie tylko, bo rzeźbiący będą pozwalani podstawy rzeźbienia prostych form, jak i kwiatków z warzyw czy melona i arbuza.

tomatoes-709345_1920

Kursy carvingowe podzielone są na kilka poziomów, na podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Następnie możemy dobrać sobie dodatkowo kurs techniki graficznej, która pozwoli na stworzenie kolorowych dekoracji czy kurs rzeźbienia twarzy w dyniach oraz dekorowania i tworzenia dekoracji na półmiskach. Chętni mogą także nauczyć się rzeźbić w mydłach. Większość zajęć odbywa się w specjalnie przeznaczonej do tego placówce, zdarza się również czasami, że takie szkoły działają objazdowo, odwiedzając różne miejscowości i ucząc tam adeptów sztuki rzeźbienia.

oktoberfest-967770_1920

Jak zapisać się na kurs carvingu? Po pierwsze należy wybrać dogodny termin, następnie pobrać formularz zgłoszeniowy i wysłać go, a później wpłacić zaliczkę albo całą kwotę za szkolenie no i udać się na szkolenie. Kursy prowadzą zazwyczaj restauratorzy, którzy posiadają doświadczenie w tego typu dekoracjach oraz prowadzeniu szkoleń. Kursy w Krakowie prowadzone są przez Krakowską Szkołę Restauratorów.

Jeśli chcesz zachwycić bliskich fantazyjnymi dekoracjami potrwa, to kurs carvingu jest dla Ciebie. Nauczysz się jak tworzyć piękne dekoracje na talerzu, różę z buraka, kosz z arbuza, co zechcesz. ogranicza cię właściwie twoja własna wyobraźnia. Stworzysz lampion z melona, bukiet z warzyw. Dzięki czemu owoce i warzywa nabiorą niezapowietrzanego charakteru i wyglądu. Udział w kursie zwieńczony zostanie otrzymaniem certyfikatu w języku polskim i angielski, za co nie będziesz musiał ponosić dodatkowych opłat.