Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 30 września 2023

Scroll to top

Top

Sprzedaż choinek ciętych

Sprzedaż choinek ciętych
Asiek
  • On 24 grudnia 2015

Zbliżają się święta, a ty poszukujesz choinek ciętych? Warto więc poszukać plantacji, które zajmują się tego typu produkcją żywych choinek świątecznych. Plantacje takie zazwyczaj oferują choinki zarówno cięte, jak i w donicach. Plantacje znajdują się w różnych miastach Polski. Drzewka sprzedawane przez plantatorów powinny być zawsze świeżo ścięte, najlepiej w dniu sprzedaży, ewentualnie kilka dni wcześniej. Co mamy na myśli używając pojęcia choinki cięte? Obejmują one różne rodzaje gatunków jodeł, świerków, sosen i daglezji. Choinki cięte sprzedawane są także w donicach. Jednakże przesadzane do donic są jedynie gatunki, które dobrze znoszą przesadzanie. Głównie mowa o świerkach.

Wybór dostępnych drzewek to sprawa istotna, równie istotna jest także cena, zdecydowanie to co się liczy to fakt, by była ona przystępna. Wyboru ściętego drzewka dokonamy sami, poprzez podróż na plantację i dokonany wyboru choinki, która najbardziej nam pasuje. Odpowiednio dobrana choinka uświetni Boże Narodzenie, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Różne są ceny ściętych choinek, zazwyczaj jednak oscylują one pomiędzy 60 a 250 złotymi. Dodatkowo na plantacji możemy również dokonać zakupu wiązanek z gałązek jodeł i daglezji, jak również choinek wykonanych z gałązek jodłowych, stojaków na choinki, a czasami i bombek na choinki. Co ciekawe, niektóre plantacje prowadzą także sprzedaż żywych karpi. Sprzedaż choinek rozpoczyna się na początku grudnia i trwa do dni świątecznych.

Sprzedaż choinek ciętych to nie lada wyzwanie. Plantatorzy powinni bowiem używać wyłącznie wykwalifikowanego materiału rozsadowego. Dobrze gdy posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty. Dorodnemu wzrostowi sprzyja korzystny mikroklimat. Wpływa on nie tylko na wcześniej wspomniany wzrost, ale i zabarwienie drzew. Wszystko to sprawia, że choinki są pokryte zdrowymi i wybarwionymi igłami spośród których możemy wybierać. To plantator formuje iglaka w taki sposób, aby nadał się na choinkę, i był proporcjonalny i ugałęziony.

likr.pl