Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 30 września 2023

Scroll to top

Top

Listwy przysufitowe, sterowanie roletami w domu

Listwy przysufitowe, sterowanie roletami w domu
Asiek
  • On 7 sierpnia 2019

Listwy przysufitowe to element wnętrza, o który warto zadbać, sprawia on bowiem, że nasze pomieszczenie wygląda bardziej elegancko oraz jest w pełni wykończone. Na rynku dostępnych jest wiele modeli listew przysufitowych, co może sprawić, że poczujemy się lekko zagubieni pośród ich ilości. Dobrą stroną tego faktu jest to, że możemy wybrać takie listwy, które naprawdę nam odpowiadają i które będą pasowały do pozostałych elementów wystroju. Dzięki gotowym elementom wykończenia, możemy samodzielnie zamontować listwy przysufitowe, a tym samym zmienić wygląd naszego mieszkania.
Większość z dostępnych listew przysufitowych to gotowe do montażu elementy, które cechuje łatwość montażu. Możemy wybrać spośród listew ozdobnych, narożników oraz rozet, zarówno nowoczesnych, jak również tych stylizowanych na klasyczne. Dzięki tej różnorodności dopasujemy listwy zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak również tych klasycznych. Montujemy je zazwyczaj jak zwykłe elementy wykończenia. Listwy przysufitowe domkną pomieszczenie oraz przełamią monotonię ścian, zwłaszcza, jeśli zdecydowaliśmy się na jeden kolor. Listwy tego rodzaju możemy powiesić także wokół lampy lub obrazów.
Jeśli zamierzamy samodzielnie montować listwy przysufitowe, to należy pamiętać o tym, by zapewnić im suche i czyste podłoże. Inaczej listwy mogą odpadać. Należy także precyzyjnie je dociąć. Możemy także poprosić o nacięcie w sklepie, dokonując wcześniej dokładnych pomiarów w naszym domu. Chociaż spoglądając na efekt końcowy montaż listew przysufitowych może nam się wydawać trudnym, to tak nie jest. Dołączona do listew instrukcja montażu może nam zdecydowanie tę pracę ułatwić. Aby jednak zaoszczędzić czas, warto zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia, takie jak korytko do przycinania, poziomica czy pistolet do akrylu. Warto także wcześniej dokonać dokładnych pomiarów na ścianach. Należy także przygotować bardzo dokładnie podłoże, czyli przede wszystkim zadbać o to by było suche i czyste. Dzięki temu będziemy pewni, że przymocowana sztukateria będzie się długo trzymała.

Inteligentne rolety