Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 30 stycznia 2023

Scroll to top

Top

Komu zlecić pozycjonowanie stron internetowych?

Komu zlecić pozycjonowanie stron internetowych?
Asiek
  • On 22 czerwca 2017

W dzisiejszych czasach mówi się, że jeśli nie ma Cię w Internecie – nie istniejesz. Być może jest to trochę zbyt drastyczne sformułowanie jeśli chodzi o osoby fizyczne, jednak jeśli chodzi już o firmę to rzeczywiście tak jest! Poza tym, jak się okazuje, wcale nie wystarczy założyć stronę biznesową, aby odnieść sukces w sieci – trzeba jeszcze zlecić pozycjonowanie stron. Oczywiście, jeśli głównym fundamentem naszego biznesu jest sprzedaż towarów i usług w realu, wcale nie będzie nam niezbędne pozycjonowanie stron. Jeśli jesteśmy na przykład producentem jogurtów i sprzedajemy je w sieciach detalicznych, warto mieć przejrzystą, profesjonalną i funkcjonalną stronę i internetową, ale w tym wypadku pozycjonowanie stron nie jest konieczne. Natomiast jeśli głównym torem naszego biznesu jest sprzedaż dóbr i usług w sieci, wówczas warto zainwestować w pozycjonowanie stron. W zależności od tego, jak duża konkurencja panuje w naszej branży, będziemy musieli zainwestować odpowiednią kwotę w pozycjonowanie stron. Niestety, nie ma innej drogi.

Pozycjonowanie stron ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której użytkownik po wpisaniu w wyszukiwarkę danego ciągu znaków, w wynikach otrzymuje naszą stronę internetową. Najbardziej popularna wyszukiwarka oferuje 10 wyników na jednej stronie. Celem, jaki stawia sobie firma, której działalność obejmuje pozycjonowane stron, jest znalezienie się w jednej z pierwszych dziesięciu pozycji. Pozycjonowanie stron odbywa się na poszczególne słowa kluczowe. Może okazać się, że nie ma sensu pozycjonowanie stron na daną frazę, ponieważ w naturalny sposób nasza strona pojawia się wysoko w wynikach wyszukiwania. Zanim zlecimy pozycjonowanie stron konkretnej firmie, warto sprawdzić czy nie proponuje nam ona w swojej ofercie takich fraz kluczowych.

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest bardzo skomplikowane. Teoretycznie rzecz biorąc, możemy podjąć się realizowania tego tematu samodzielnie. Znacznie bezpieczniej będzie jednak zlecić pozycjonowanie stron profesjonalistom. Ofert na rynku znajdziemy mnóstwo. Są to zarówno duże firmy, małe agencje a także freelancerzy. Obojętnie jakiemu partnerowi ostatecznie zlecimy pozycjonowanie stron, bezwzględnie należy sprawdzić jego wcześniejsze doświadczenie. Możemy zapytać o portfolio firm, które dotychczas obsługiwał i jakie były tego efekty. Dla każdego z nas ważna jest oczywiście cena usługi. W zależności od tego ile fraz chcemy pozycjonować może ona być naprawdę różna. Większość potencjalnych kontrahentów zaoferuje nam pozycjonowanie stron rozliczane dwojako. Po pierwsze może być to rozliczanie za efekt. To rozwiązanie jest korzystne w początkowym etapie współpracy, kiedy proces pozycjonowania dopiero się rozwija. Wtedy, jeśli nie pojawimy się w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania, nie płacimy za pozycjonowanie stron. Drugim rozwiązaniem jest abonament. Płacimy równą kwotę przez cały okres współpracy, nawet jeśli nie będzie nasz strona widoczna w pierwszych wynikach wyszukiwania. Oba rozwiązania posiadają swoje plusy i minusy.