Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 22 lutego 2024

Scroll to top

Top

Skuteczność kasetonów reklamowych

Asiek
  • On 3 grudnia 2015

W dzisiejszych czasach, kiedy trwa zacięta walka o klienta, poszukuje się coraz lepszych sposobów przyciągnięcia jego uwagi. Niezależnie czy jesteśmy właścicielami restauracji, sklepu czy innego punktu usługowego, chcemy, aby klient przyszedł właśnie do nas. Musimy więc wyróżniać się czymś, co skłoni klienta do przejścia przez próg naszej firmy. Jeśli jednak niczym nie będziemy się niczym wyróżniać, taka osoba pójdzie z pewnością do konkurencji.

the-interior-of-the-1508271_1920
Pojawia się teraz pytanie, co należy zrobić, żeby w gąszczu reklam i bilboardów, w przestrzeni wypełnionej plakatami i ogłoszeniami wyróżnić naszą firmę. W tym celu można zamontować nad wejściem do lokalu duży kaseton reklamowy, który na początku przyciągnie wzrok klienta, a później skłoni go do wejścia do środka. Na pytanie, czym tak naprawdę jest kaseton, odpowiadamy, że jest to jeden z nośników reklamy, przypominający zazwyczaj prostokąt zawierający nazwę firmy. Ale kształt nie zawsze musi być prostokątny. Owszem, najczęściej występuje w takiej postaci, ale możliwe jest zamówienie reklamy o dowolnym kształcie.
Kaseton może być dodatkowo podświetlony, dzięki czemu będzie doskonale widoczny nawet w nocy. Ale jeśli chcemy podświetlić naszą reklamę, musimy pamiętać o dostarczeniu prądu. Tutaj niezbędny będzie przewód, który zapewni dostęp do zasilania elektrycznego.
Producenci kasetonów oferują różne materiały, z których reklama może być wykonana. Różne są też ich ceny, ale decydując się na zakup musimy pamiętać, że zazwyczaj niska cena wiąże się z materiałami słabszej jakości. Wybierając produkt tańszy, musimy liczyć się z tym, że szybciej ulegnie zniszczeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli kaseton reklamowy umieszczany jest na zewnątrz. Właśnie na tym etapie musimy zdać sobie sprawę z tego, że w takim miejscu będzie narażony na różne, często trudne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz, słońce, które na pewno negatywnie wpłyną na stan kasetonu wykonanego z gorszego materiału. Z tego powodu czasem warto dołożyć trochę pieniędzy i zainwestować produkt, któremu nie są straszne takie czynniki.
Kiedy już zamówimy swój własny kaseton u producenta, możemy przystąpić do jego montażu. W zasadzie jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie, ale jeśli nie czujemy się na siłach, możemy również zamówić usługę z montażem.
Jeśli więc chcemy wyróżnić swój lokal, powinniśmy przemyśleć zakup kasetonu reklamowego. Przyniesie on pożądany efekt i przyciągnie klientów, a my będziemy się mogli cieszyć wyższymi obrotami.

skyscraper-185729_1280

Firma produkująca kasetony w Krakowie: domenareklamy.com.pl Zajmują się doradztwem i kompleksowym wykonaniem oraz montażem na miejscu. Warto zadzwonić i umówić się na spotkanie.