Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 30 stycznia 2023

Scroll to top

Top

Dotacje zus na poprawę warunków BHP

Asiek
  • On 23 listopada 2015

ZUS daje firmom możliwość poprawienia bezpieczeństwa oraz higieny pracy dzięki specjalnemu programowi obejmujące dofinansowania dla firm. Jeżeli chcą Państwo sfinansować działalność taką jak np. zapobieganie wypadkom przy pracy, czy też zapobieganie chorobom zawodowym, to mogą Państwu ubiegać się o specjalne dotacje zus bhp, które cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dużych jak i niewielkich, lokalnych firm.

Na pomoc w postaci dofinansowań mogą liczyć przede wszystkim projekty o charakterze doradczym, które w dużej mierze zorientowane są głównie na poprawę zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Na pomoc liczyć mogą również projekty inwestycyjne, których zadaniem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa technicznego np. rozwój i modyfikacja maszyn, urządzeń i innych środków ochronnych. Na pomoc ZUS-u mogą również liczyć firmy, które planują w najbliższym czasie wdrożyć projekty doradczo-inwestycyjne, oczywiście wyłącznie w przypadku kiedy projekty będą dotyczyć wyżej opisanych działań.

tie-690084_1280

Dotacje zus bhp są adresowane wyłącznie do płatników składek, ze szczególnym uwzględnieniem małych oraz średnich firm. Poziom dofinansowania jest bardzo zróżnicowany i tak naprawdę zależy w dużej mierze od wielkości danego przedsiębiorstwa oraz od liczby zatrudnianych przez daną firmę pracowników.

Jeżeli są Państwo zainteresowani dofinansowaniami na bhp to należy złożyć specjalny wniosek o dofinansowanie. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w wersji papierowej o czym warto wspomnieć, z racji tego, że bardzo duża ilość przedsiębiorstw wysyła do ZUS-u wnioski za pośrednictwem poczty elektronicznej, które oczywiście nie mogą być brane pod uwagę. Warto wspomnieć również, że nie ma żadnym ograniczeń czasowych oraz terenowych dla wnioskodawców. Jeżeli są Państwo zainteresowani dotacjami tego typu i potrzebne są Państwu bardziej szczegółowe informacje to w pierwszej kolejności powinniście odwiedzić stronę ww.zus.pl/prewencja na które znajdziecie wiele odpowiedzi na dręczące was pytania.