Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 4 grudnia 2022

Scroll to top

Top

Wakacje u podnóża Tatr

Wakacje u podnóża Tatr
Asiek
  • On 6 kwietnia 2018

Trudno zaprzeczyć, że Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych w Polsce miast. Warto zauważyć, że tętni ono życiem absolutnie przez cały rok. Ponadto, jest to miejscowość popularna wśród polskich, jak i zagranicznych turystów, którzy również bardzo chętnie, tłumnie zjeżdżają do stolicy Tatr.

Co przyciąga do Zakopanego?

Z całą pewnością jest bardzo wiele rzeczy, które przyciągają turystów do Zakopanego. Przede wszystkim, ważne jest to, że miasto leży w centrum Tatr, przez co wynajmując tu nocleg ma się pełny dostęp do tych imponujących gór. Skutkuje to tym, że w Zakopanem jest wiele atrakcyjnych tras dla narciarzy, z których chętnie korzystają zimą tysiące turystów. W lecie natomiast Tatry zachęcają do pieszych wędrówek.

Warto jednak zauważyć, że Zakopane to nie tylko Tatry. Turyści przyjeżdżają do tego miasta nie tylko po to, aby nieustannie spędzać czas wysoko w górach. Wiele osób szuka tu rozrywki i zabawy. Dostępność różnego rodzaju lokali w Zakopanem jest ogromna. Zawsze jest gdzie zjeść posiłek czy też iść wieczorem się zabawić. Ponadto, wspomnieć tu należy również o Krupówkach, które są pełne turystów przez cały rok. Jest to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które każdy powinien odwiedzić podczas wakacji w tym mieście.

Na pewno na uwagę zasługuje także znana na całym świecie skocznia narciarska, która mieści się w Zakopanem. Wielka Krokiew każdego roku gości najlepszych skoczków z całego świata podczas zawodów pucharowych. Konkursy odbywające się w Zakopanem uważane są za najlepsze na świecie ze względu na wspaniałą atmosferę jaka podczas nich panuje. Dlatego też, warto wybrać się na konkurs, jeśli tylko ma się taką możliwość. Jeśli natomiast odwiedza się Zakopane latem, warto przynajmniej wybrać się pod skocznię, gdyż robi ona naprawdę świetne wrażenie.

Nocleg w Tatrach

Oczywiście, wybierając się do Zakopanego trzeba sobie zorganizować jakiś nocleg w tym mieście. Możliwości wydaje się być naprawdę wiele. Jeśli chodzi o nieco droższe noclegi, w Zakopanem jest wiele luksusowych hoteli i apartamentów położonych w centrum miasta. Nie brakuje jednak także noclegów z nieco niższej półki, jednak w dobrej lokalizacji. Średniej jakości hotele i apartamenty także są dobrze dostępne w Zakopanem. Warto zauważyć, iż zawsze najlepiej jest szukać w Zakopanem noclegów blisko centrum, gdyż to tam swój początek ma większość szlaków.

Zakopane uważane jest za dosyć drogie miasto. Dotyczy to z pewnością także noclegów w Zakopanem. Niemniej jednak, można odwiedzić Tatry również niskim kosztem. Okazuje się, że czasem apartament może być również opcją dla osób, które chcą nieco oszczędzić na wyjeździe wakacyjnym. Rzecz w tym, że przeważnie w apartamentach nie płaci się za poszczególne osoby, ale za wynajęcie całego miejsca. Jeśli więc podróżuje się w kilka osób, koszt noclegu okazuje się dosyć niski. Poza tym, w Zakopanem są także hostele, w których noclegi są przeważnie bardzo tanie. Natomiast w lecie, kiedy pogoda sprzyja, można zdecydować się na nocleg na jednym z pól namiotowych. Jest to z całą pewnością najtańsze rozwiązanie, które dodatkowo dostarcza ciekawych przeżyć.

Jak znaleźć najlepszy nocleg?

Jak wspomniano, możliwości na nocleg w Zakopanem jest bardzo wiele. Jednakże, jak znaleźć ten najlepszy i najbardziej opłacalny? Wydaje się, że najważniejsze jest to, aby rozpocząć poszukiwania noclegu w odpowiednim momencie. Jaki moment jest odpowiedni? Generalnie, im szybciej się zacznie tym lepiej. Po pierwsze, rezerwowanie noclegu na kilka miesięcy przed planowanymi wakacjami gwarantuje duży wybór miejsc noclegowych. Poza tym, jest wtedy również możliwość zaoszczędzenia na noclegu.

Niektórzy turyści przyjmują jednak całkowicie odwrotną taktykę i zaczynają rozglądać się za noclegiem dopiero na kilka dni przed wyjazdem. Okazuje się, że taka taktyka może również być bardzo dobra, jednak bez wątpienia jest również bardzo ryzykowna. Rzecz w tym, że nieraz rzeczywiście udaje się w ten sposób znaleźć jakąś bardzo interesującą ofertę. Najczęściej jest to miejsce noclegowe, które zostało zwolnione przez kogoś dosłownie w ostatniej chwili. W takiej sytuacji gospodarz wynajmuje apartament za niewielkie pieniądze, gdyż wie, że w przeciwnym razie w ogóle nie uda mu się go wynająć. Niestety, decydując się na poszukiwanie noclegu w ostatniej chwili trzeba liczyć się z tym, że może się nie udać znaleźć żadnej zadowalającej oferty. W takiej sytuacji trzeba albo zapłacić więcej za nocleg, albo też przełożyć wakacje. Z tego też względu, wydaje się, że jednak zdecydowanie lepiej jest wcześniej sprawdzić oferty noclegowe, aby uniknąć później niepotrzebnego stresu. Warto zaznaczyć, że dobrym pomysłem podczas poszukiwań miejsc noclegowych jest korzystanie z któregoś z portali internetowych, które służą do porównywania cen hoteli i apartamentów.