Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Blog ogólnotematyczny | 7 lipca 2022

Scroll to top

Top

Kamień dekoracyjny – wykańczanie wnętrz

Asiek
  • On 13 września 2015

Kamień, o którym pisała tutaj, stanowi chętnie wybierany materiał, który świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny. Firmy kamieniarskie zajmują się obróbką, produkcją, sprzedażą oraz montażem i wykonawstwem prac związanych z kamieniem dekoracyjnym. W swojej ofercie posiadają kamień różnych gabarytów i kształtów, takie jak: grys, żwir, otoczaki, głazy oraz płyty cięte i łupane. Równie popularne są również kamienie w postaci piaskowca, wapienia, gnejsu, serpentynity, granitu,porfiru czy dolomitu. Kamień dekoracyjny nie należy może do ozdób najtańszych, za to swoją cenę rekompensuje swoją wytrzymałością.

stones-731466_1920

Kamienie dekoracyjne swoje bogate zastosowanie mają w budowie skalniaków, oczek wodnych, umacniania brzegów, budowie murów ogrodzeniowych i oporowych. Przyczyniają się także do wypełnienia koszy gabionowych. Jako kruszywo dekoracyjne są już od dawna popularne w ogrodach. Zawdzięczają to prawdopodobnie szerokiej gamie kolorystycznej jak i dostępnym rodzajom kamienia. Wcześniej wspomniana gama kolorów zapewnia dostosowanie do pozostałych elementów ogrodu.

furniture-998265_1280

Z kamienia jest również kostka granitowa używana podczas budowy nawierzchni dróg, ulic i placów. Sporą popularnością cieszą się również płyty granitowe, z których tworzy się podłogi wewnątrz i na zewnątrz budynku. Kamień spełnia się również jako dekoracja ścienna. Unikalna kolorystyka i prezencja zapewni oryginalność i długotrwałość.